05.04.2017

Cushman & Wakefield reprezentuje Energa Group w renegocjacjach 14 800 mkw. powierzchni biurowej

Firma Energa Group przedłużyła umowę najmu 14 800 mkw. powierzchni biurowej w Olivia Business Centre w Gdańsku. Najemcę w transakcji reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Energa Group to jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych, która zajmuje się dystrybucją, wytwarzaniem oraz obrotem energią elektryczną i cieplną. Energa jest również jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Firma zaspokaja zapotrzebowanie na energię u ponad 2,9 mln klientów indywidualnych i biznesowych, a swoim zasięgiem obejmuje ok. 24% powierzchni kraju. Grupa Energa została utworzona w wyniku konsolidacji Koncernu Energetycznego ENERGA SA z Zespołem Elektrowni Ostrołęka SA. Oddziały Energa-Operator znajdują się m.in. w Elblągu, Gdańsku, Kaliszu i Toruniu.

Olivia Business Centre to jeden z najciekawszych, wielofunkcyjnych projektów biurowych w Polsce. Olivia, zlokalizowana w geograficznym centrum Trójmiasta, w bliskim sąsiedztwie kampusu uniwersyteckiego, rozwija się dynamicznie od 2010 roku. Obecnie, równolegle z górującym nad Metropolią Gdańską ultranowoczesnym Starem, powstaje siódmy budynek kompleksu; Olivia Seven. Star i Seven powiększą dostępną w OBC przestrzeń dedykowaną firmom do niemal 150 tys. mkw, czyniąc z Olivii największy hub biznesowy w Polsce. Obecnie biura wynajmuje tu ponad 110 firm, m.in. globalne korporacje – Amazon, Bayer, PwC, Fujifilm, Nordea, thyssenkrupp, małe i średnie przedsiębiorstwa, startupy. Olivia oferuje najemcom wiele udogodnień, m.in. 4 centra konferencyjne, 4 banki, 3 restauracje, 2 kawiarnie, centrum medyczne z apteką, przedszkole, żłobek. Ponadto 2 tys. miejsc parkingowych, 4 szatnie dla rowerzystów czy punkty ładowania samochodów elektrycznych.

Oblicz łączne koszty wynajmu

Biorąc pod uwagę liczbę pracowników oraz aranżację stanowisk pracy

occupiermetrics.com